piątek, 3 lutego 2023

Susza 2022 - odszkodowanie

Drodzy rolnicy czy wam udało się pobrać kalkulację suszową po wysłaniu wniosku? Ja złożyłem 28.10-bezproblemowo a teraz to są istne cyrki na tej aplikacji gov.pl. Ciągle strona nie działa a jak już uda się zalogować to pobrać załączników Pdf nie można. Myślę, że jest to celowo robione aby rolnicy nie dostali tego suszowego-a czasu jest coraz mniej bo tylko do15. 11.

Dopłaty, odszkodowania, suszowe, deszczowe, gradowe, nawozowe. I tylko wieczne narzekania. Mi nikt nie doplaca jak mi się interes nie kręci...

Zgadzam się z Tobą. Nam nikt niedoda im zawsze mało i mało.

Niech mi ktoś powie a kiedy im bylo dobrze moze ktos zna jakis rok może ja za młody jestem ale zawsze narzekania

Tak, tak. Powodzie, susze, gradobicia- każdy rolnik ubezpiecza swoje plony przed tymi żywiołami, bo rolnik jest przezorny, MYŚLI, czego i wam panowie-przedsiębiorcy życzę.
A swoją drogą: CZEGO im zazdościcie? Ciężkiej pracy w świątek, piątek i w niedziele? Gumiaków czy gumofilców? Nie rozumiem.

Istnieje na rynku takie coś jak ubezpieczenie, a nie tylko daj i daj.

Do Do Olafa: podatek nr. rachunku bankowego to zrobię Ci przelew na słownik ortograficzny.

To zostań rolnikiem i spróbuj gospodarzyć

Już prawie 300 000 rolników złożyło wniosek o odszkodowanie po 10 tys PLN... jest to zwykła kolejna łapówka od PIS dla rolników...

Do przedsiębiorców rolnik nie zna wolnej soboty ani świąt tylko obora i pole a wy ciągle beczycie jaka wam bieda bo musisz fakturę wypisać i podatek odprowadzić tylko brać bo wam się należy

Dajcie już spokój tym rolnikom. Wy wszyscy miastowi widzicie tylko same dopłaty-a nie naszą ciężka pracę od świtu do nocy - my nie mamy długich weekendów tak jak Wy. Słuchać się też nie chce ciągle a to jakie ciągniki mamy, a to jakie maszyny itd. Nie wiedząc że na te rzeczy są za brane kredyty. Zapraszam na wieś to się przekonasz jeden z drugim jak to jest w rzeczywistości a nie tak jak wy opowiadacie.

W każdym zawodzie są plusy i minusy . Znam rolników co mają 20 krów i takich co 50 a ,nawet 100 ,i potrafią wyjechać na kilka dni ,tylko nie całą rodziną.Plus to np; że jesteś sobie dyrektorem. Niektórzy rolnicy nie biorą kredytów na maszyny. Każdy z nas wybiera sobie zawód i nie trzeba biadolić

Rolniku. Ten przedsiębiorca nic nie dostaje od państwa. Powiem Ci więcej, on sponsoruje te twoje dopłaty, odszkodowania, dotacje i bóg wie co tam jeszcze macie.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.