piątek, 3 lutego 2023

Jednostka wojskowa w mieście

Dlaczego zniknął artykuł na temat przekazanie ziem pod jednostkę wojskową? Zbyt dużo krytyki? Skoro społeczeństwo niezadowolone tzn., że elektorat nie chce tego przekazywać. Nie dość, że przekazać ziemii i to jeszcze za publiczne pieniądze wykupić prywatne tereny... Rozumiem, że radni nie chcą się sprzeciwiać. Szanowni Radni jeśli się boicie wystarczy mrugnąć dwa razy okiem.

Zrobią jednostkę. Będą trzymali mięso armatnie bez dobrego uzbrojenia. Koszt utrzymania takiego zgromadzenia to pewnie będzie że 150 mln zł. rocznie. Za takie pieniądze możnaby kupić 6 czołgów Leopard. Zatem byśmy mieli super sprzęt wojskowy, a będziemy mieli mięso armatnie z karabinkami. Tak jak przed II wojną mieliśmy strzelców konnych przeciwko czołgom niemieckim. Wtedy mieliśmy "strategów wojskowych" (idiotów), a teraz mamy ich naśladowców (też idio....).

Zniknol temat bo w Kolnie bedzie Jednostka Wojskowa.

Kaziku, mit o zolnierzach na koniach atakujących niemieckie czołgi to niemiecka propaganda, która już dawno została wyjaśniona przez historyków. Nie było takich sytuacji a jak były to incydentalne. Nie wiedziałeś o tym? Myślisz że sześć czołgów zastąpi ludzi-zolnierzy mających na wyposażeniu przeciwpancerne wyrzutnie rakiet np javeliny?

Kazik z Ciebie idiotka znasz się na histori jak Petru na ekonomi

Posolidarnuchy zlikwidowały jednostkę bo "pany z uniji kazały" zapewne ktoś nieźle zarobił przy okazji jak to bywa w Polsce, teraz chcą utworzyć na powrót bo znów szykuje się niezły interes, oczywiście ze słowami patriotyzm itd. na ustach. Nasze strategi i polityki przy likwidacji jakoś nie pieli w duchu patriotyzmu, bezpieczeństwa i obronności czyli co wówczas naszło otumanienie, a teraz nagle odbiła szajba w drugą stronę i naszło oświecenie?

w województwie podlaskim mają powstać cztery jednostki wojskowe. Pierwsza z nich powstanie właśnie w Kolnie.

Czy to nie była idea taniego państwa? Likwidowali co się da : szkoły, sądy rejonowe, jednostki wojskowe, posterunki policyjne, ośrodki zdrowia, połączenia kolejowe, biura paszportowe, "nierentowne" zakłady państwowe jak kopalnie, stocznie itd.

Tak, tak opowiadajcie sobie różne dyrdymały. Zabłądziła ukraińska rakieta i wybuchła w Polsce. W ciągu kilku minut dowódca sił zbrojnych powinien powiadomić prezydenta o zdarzeniu i skąd rakieta przyleciała. Czyżby do tej pory na granicy nie były rozstawione radary? A może są żołnierze (kasę biorą), a nie mają sprzętu -radarów. Każdy cywilny samolot możemy obejrzeć na portalu "śledzenie lotów"tj. skąd leci, dokąd, czas, godzinę startu itd. Wojsko nie ma takiego sprzętu. K...rwa to po co ludzie, jak nie mają sprzętu? Tak, tak zróbmy jednostkę wojskową, dajmy im konie i szabelki. Jakaś błazenada.

Każda jednostka wojskowa bez względu na jej wielkość w przypadku działań wojennych staje się celem dla wroga. Czy tym celem ma być nasze miasto? Czy jest sens by narażać mieszkańców Grajewa na zagrożenia związane z istnieniem formacji wojskowej w takiej bliskości miasta? Czy radni oddając swoje głosy brali to pod uwagę? Obawiam się, że lokalizowanie obiektów wojskowych w takiej bliskości skupisk ludzkich jest wielkim dla nich zagrożeniem.

W Ukrainie, tez nie ma we wszystkich miastach jednostek wojskowych. Zobacz jak sa bombardowane. Wojna jest wojną.

Nowoczesna armia to armia wyposażona w nowoczesny sprzęt wojskowy a nie w karabiny. Potrzebny jest nowoczesny sprzęt a nie mięso armatnie wyposażone w karabiny. Patrząc na wojne w Ukrainie np. bez systemów obrony antyrakietowej niczego nie działamy. Rosja zadaje w tej chwili dotkliwe straty niszcząc infrastrukturę za pomocą pocisków manewrujacych. Czym w Polsce możemy obronić nasze wybrzeże? Potrzeba nam nowoczesnego sprzętu nie nowych jednostek bez sprzętu. Kilka rakiet manewrujacych zniszczy całą jednostkę i znaczną część miasta jeśli nie będzie ich czym namierzyć i zastrzelić.

Popieram Krzysztofa, w razie coś staniemy się mięsem armatnim.

Dokładnie to co napisał Krzysztof , chciałem napisać to samo . W pełni popieram ten wpis , ale znając Grajewskie społeczeństwo nie o wszystkich tu chodzi tylko o tych co zaraz będą krytykować , osobiście takich mam głęboko w d.... Masz racje Krzysztof .

Do Pawlak. Jak zlikwidowali jednostkę w Grajewie to Ciebie nie było nawet w planach

Grajewo ze wzgledu na geografie zasluguje na taktyczna bron atomowa.

Neon1, jak na eksperta wladasz swietnie polszczyzna, przepraszam mialo byc- wolszczyzna !

Zanim ta jednostka będzie miała jakąkolwiek zdolność bojową lub wyposażenie zdolne namierzyć lub zniszczyć broń zadająca największe zniszczenia w wojnie to będzie można zorganizować kilka parad propagandowych, mszy, pielgrzymek. Zbudowanie od podstaw jednostki wojskowej mającej realną wartość bojową na współczesnym polu walki to niewyobrażalny koszt, a nasze państwo zaczyna powoli być "pańskim dziadem" i jeszcze trochę, a będziemy jak przed wojną za sanacji ofiarowywać pierścionki i obrączki na wojsko.

Gratulacje...kolejna zbieranina tzw naželowanych żołnierzyków ,przyjętych po znajomości,na etatach za 4.500 / mięs.,, bardzo zainteresowanch obroną ojczyzny".
Cenny łup lokalnych przedsiębiorców,łakomych na hajs z budżetu....... Ludzie!!! Modernizujcie to co mamy,a nie twórzcie nowych pustych jednostek.kropka i tyle

Tiaaa. Będzie jednostka, a dla gawiedzi nawet schronów nie ma. ........ Głupota to czy pomroczność jasna?

Brawo Krzysztoff ! Twoja postawa to egoizm i tchórzostwo w jednym.

Cały ten zakup to przykrywką i przyszłe uzasadnienie bezprawnie zagarniętych pieniędzy z budżetu przed PiS. Już Macierewicz pokazywał future czołgi których jak widać brak.

Anno, wyjaśnij proszę, w czym widzisz egoizm i tchórzostwo Krzysztofa.

Tak jak myślałem , lewactwo wyje z rozpaczy, że patriotyczny Polski Rząd , wybrany w demokratycznych wyborach zrobił , to czego oczekiwali od niego wyborcy. Wara wam lewakom od tej decyzji.

Weźcie państwo rodzaj powstającej jednostki, potem wypowiadajcie się na temat sprzętu, po drugie nie warto krytykować, narzekać, hejtować służb, ponieważ myślę, że każdy z nas w razie potrzeby będzie chciał od nich pomocy, ich wiedzy i ich poświęcenia. pozdrawiam

Mięliście szanse zadać takie pytania ministrowi Błaszczakowi. Był w Grajewie . Rozwiał by wasze wątpliwości .A te wasze wpisy co komu pomogą i co załatwią?

Ludziom i tak źle i tak nie dobrze. Po co tyle hejtu, po co krytykować żołnierzy, że są na żelowani i pracują po znajomości na etatach. Na pewno znajdą się osoby, które są w wojsku tylko dla zarobków, aczkolwiek taka jednostka to nowe miejsce pracy. Młodzi ludzie będą mieli możliwość podjąć się tej pracy, a Kto wie, może akurat któryś zrobi w wojsku karierę i sobie ułoży życie. Nie taka lekka praca, Krzysztof Ty podejrzewam wolałbyś się schować bezpiecznie z rodziną, a Oni będą bronić nas, tego co nasze i będą Ci pomagać w razie powodzi i innych sytuacji. Więc, nie warto mówić i pisać pewnych rzeczy. Pozdrawiam ;)

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.