piątek, 3 lutego 2023

Pijany szofer

Jak oceniacie proponowane rozwiazanie konfiskaty auta lub rownowartosci wartosci auta w przypadku jazdy po pijaku? Chyba jedyna rzecz, ktora PiS zrobil prawie dobrze. Prawie dobrze, bo moim zdaniem, to czego ciagle brakuje to odpowiedzialnosc przed sadem w razie spowodowania wypadku w stanie nietrzezwosci ze skutkiem smiertelnym na zasadach podobnych jak w przypadku zabójstwa.

Wróci PO, to nie będzie mandatów i zlikwidują Policję. Pozdrawiam

Benio, piszesz, że przepis byłby prawie dobry. Słowo "prawie" robi różnicę, bo "diabeł tkwi w szczegółach":
1. Kara byłaby różna za identyczne przewinienia.
2. Karę by odczuła cała rodzina kierowcy przy obecnym stanie komunikacji publicznej.
3. Na drodze pojawiło by się mnóstwo bezwartościowego złomu.
4. Co działo by się że skonfiskowanymi

najlepiej jak wybuduja wiecej wiezien wsadza ludzi pod klucz i beda karmic armie ludzi kazdemu moze zdarzyc sie wypadek

Może i dobrze, jeszcze powinni zająć się starszymi kierowcami. Nie do pomyślenia, że 80 letni dziadek z zaburzeniami świadomości prowadzi auto.

Ciekawe czy pijani posłowie też będą tracić auta, czy tylko reszta hołoty.

Prawie dobrze? Ponownie spartolili. Zabiorą samochód, którym żona wozi dzieci do szkoły? Równowartość samochodu? Ojciec będzie nadal chlał, a matka nie będzie miała kasy na wyżywienie dzieci. Za przewinienia ma odpowiadać wyłącznie winny , a nie rodzina. W Szwecji jest prosto - 6 miesięcy mamra natychmiast.
Widać wyraźnie, że ustawa ma na celu łupić kasę, a nie karać. Dziura w budżecie więc potrzebna kasa.

Rowerzystów konfiskata nie dotyczy....

pis zrobił prawie dobrze - bo w 'tajnym" załączniku do ustawy będzie wzmianka, że prawo nie dotyczy immunitetów, dobrodziejów, celebrytów, aktorów i innych tego typu panów i dam.

Dla wszystkich jest ok. Dlaczego nie zniosa immunitetow dla poslow-sedziow -prokuratorow itp... Wtedy byloby ok. Kierowca straci samochod a cierpiec beda dzieci

Jak zawsze PiS ogranicza nam wolność czemu nie mówią nic o leczeniu problemu alkoholu. Traktuje się pijących jak trędowatych a to są ludzie bez przyszłości którym brakuje pomocy

Będziesz jechał rowerem zabiorą auto

Kto pije pić będzie z dziada pradziada. Tradycja musi być. Kiedyś był za tomandat lub kolegium. W Polsce mamy za s?rowe prawo w tym temacie.

Widze sporo osob ma problem z nowymi przepisami. Ja nie mam, bo chyba nawet przez mysl by mi nie przeszlo wsiasc do auta po alkoholu. Grajewiak - picie to nie tradycja, to choroba.

Po to mata 500+ i zasilki aby pic.Nie ma pracy to co robic? Kup se starego grata i mozesz jechac bo talon na wakacje stracisz.

A co z kierowcami samochodów ciężarowych za kilkaset tysięcy złotych?

Pijany obywatel nie myśli. Rozpijanie społeczeństwa leży w interesie rządu. Pijący obywatel myśli o fajrancie i piwie. Pijący obywatel to pewny klient. Pijący obywatele to podstawa bytu przemysłu alkoholowego. W czasie plandemii sklepy z alkoholem były otwarte normalnie, w niedziele też. Te sklepy funkcjonują na uprzywilejowanych zasadach, a tak naprawdę bazują na nieszczęściu ludzi. Ale kogo obchodzi czyjeś nieszczęście.

Uprzywilejowane sklepy wiadomo kto ma w ich udzialy otwarte sa w niedziele i do pozna.W Grajewie powstaly ostatnio jak grzyby po deszczu i to przy parkach,szkolach wbrew mieszkancom ktorym zabrano spokoj.Te sklepy niestey w wiekszosci sprzedaja tylko alkohol i papierosy.

Kaśka - a dlaczego mamy takiego pijaka zamykać do mamra i utrzymywać z naszych podatków??. Jeżeli rodzina z delikwentem ma problem to jej sprawa jak nie potrafi tego rozwiązać, a nie całego społeczeństwa. Jeżeli do tej pory nie odstraszały mandaty, to zabierać fury i koniec. Pijak = potencjalny zabójca na drodze

Kto komu zabrania pić, albo do picia przymusza?. Jesteś po spożyciu to bierz jeden z drugim taxi i jak gościu jedź. Jak nie stać to jest masa innych rozwiązań. Ale jeżeli z libacji wsiada się nagrzanym do samochodu, jak najbardziej ponieść trzeba tego konsekwencje. Ciekawe jakby pijak komuś rodzinę na pasach rozjechał... O czym to w ogóle dyskutować

Kierowca, zatrzymany za jazdę po spożyciu alkoholu, powinien być natychmiast doprowadzony do sądu, który miałby prawo skazywać nawet na kilkaset godzin pracy w miejscach publicznych (ilość godzin zależna od stanu nietrzeźwości ). Delikwent miałby kamizelkę z napisem "Jechałem/ jechałam po pijaku". Na drugi raz osoba taka pomyślałaby, czy warto pić.

Jeśli kogoś stać na flaszkę z kolegami ,to i stać go na taxi do domu. Wypadków nie powodują tylko patologiczni alkoholicy .Obecny system kar nie sprawdził się, ludzie piją i wsiadają za kółko nie bojąc się konsekwencji, więc może teraz jednak się zastanowią czy opłaca się im stracić samochód.

XYZ, może masz rację. Po co do mamra, niech pracuje społecznie.

Tyle naszego co se pogadamy, pijanego celebrytę nawet nie zatrzymają nie mówiąc już o przesłuchaniu. Kara się tylko dziadów, pany są wolne.

do Marianny?? a dobrze jak 22 szaleniec pedzi 20 letnim gruchotem droga narazajac siebie i innych??

XYZ - zgadzam się z Tobą,jeden pan jeździ Audi a8,ciągle wypity lub na kacu i twierdzi,żeby wszyscy tak jeździli jak on, to byłoby dobrze, zresztą i tak mu nic nie zrobią,bo....

Problem alkoholowy jest w naszym społeczeństwie ogromny wystarczy rozejrzeć się wśród znajomych i zobaczyć ilu ostatnio zmarło z powodu powikłań poalkoholowych. Likwidujemy przyczyny a nie skutki bo dla pijanego świat wygląda inaczej i on nawet przy najsurowszych karach dalej będzie wsiadał.

do babci: rząd chce równości prawa dla wszystkich dlatego planuje zmiany w Konstytucji o rezygnacji z immunitetu formalnego posłów, sędziów w przypadku przestępstw pospolitych (np. jazda po alkoholu) o ile UE i PO nie zablokują tej zmiany krzycząc, że polski rząd łamie praworządność.
Problem alkoholowy powinien być rozwiązywany na obszarze lokalnym (ale komu chciałoby się tym zająć).

Jak kierowca pijany jedzie tramwajem to co zabiorą? A jak najarany trawką to auto bezpieczne?

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.