Wynajem mieszkania - ceny

Witam. Chciałbym wynająć mieszkanie ale nie wiem jaka stawkę zaproponować by wszyscy byli zadowoleni. Mieszkania ok 40 m2. w Grajewie

Tak się nie da. Albo Ty będziesz zadowolony, albo wynajmujący... Spójrz na ogłoszenia, jakie są stawki i coś wyśrodkuj.

Pewnie nie jesteś z grajewa co?

Co najmniej 1000 zł odstępnego + czynsz + zużyta energia i woda

Ja biorę 1500 samego odstępnego. ( 50 M2) Oczywiście dodatkowo plus czynsz i media. Ogólnie zależy jaki masz standard mieszkania. Jak PRL to wiadomo że nikt Ci tyle nie da odstępnego. Warto zainwestować w wynajem mieszkania, zwróci się to szybko, a więcej weźmiesz jak będzie nowoczesne wnętrze. No ale jak kto woli :)

Jak wyposażone w AGD i meble to nie mniej niż 1000 odstępnego+ media dodatkowo

Ostatnio widzialem ogłoszenie, że ktoś szuka na wynajem 3pokojowego mieszkania za max. 1100 zł ze wszystkim ( odstepnym, czynszem, woda, prądem i ogrzewaniem ) to się uśmiałem pod nosem.... Ludzie chyba nie widzą ile kosztuje teraz sam czynsz takiego mieszkania 3 pokojowego. Sam czynsz to ponad 700 zł ( a mają być podwyzki po nowym roku ), a gdzie woda prąd i ogrzewanie, a przecież właściciel też chce mieć z tego pieniądze, a nie za darmo wynajem cudzym ludziom. Niestety takie mamy dziś realia.
Bierz odstępne przynajmniej 800 zł ( zależy jaki masz standard i wyposażenie) + oczywiście dodatkowo za czynsz, wodę, prąd i ogrzewanie.
Pozdrawiam

Ja rozumiem sytuacje w Polsce, ale właściciele za darmo nie będą Wam wynajmować własnych mieszkań. Czytam ogłoszenia, że ktoś szuka mieszkania za max 1100 zł ze wszystkim to przecież jakieś żarty. I to mieszania z 3 pokojami,czy ten ktoś ma pojęcie ile teraz jest czynszu za takie mieszkanie? Sprawiedliwy - nie bądź naiwny i nie wynajmują ludziom za darmo własnej własności. Tez miej coś z tego, przelicz dobrze, żeby nie okazało się potem że najemca naciagnie prądu i wody, ogrzewania na tyle że z kwoty którą od niego weźmiesz zostanie Ci w kieszeni 50 zł... Albo co gorsza jeszcze dopłacisz do interesu :)

Przelicz wszystko tak, żeby zostało Ci z tego co najmniej 800 zł w ręku :)

Płacimy 1500 zł za dwupokojowe mieszkanie (55m?).

Sam wynajmuję i płacę 800 zł odstępnego + media i czynsz. Mieszkanie ok.52m2 w ładnym standardzie. Jak widać nie wszyscy wynajmujący zdzierają kasę albo ja mam szczęście i na takiego trafiłem :)

Aha czyli jak naciagnie wody to masz zapłacić z czego a jak nie naciagnie i solidnie za nią zapłaci to zostanie tobie więcej w kieszeni. Dobry biznes krecisz

Wyznaczjąc komorne proszę pamiętać o tym, że w przypadku lokatorów problemowych, uciążliwych dla innych mieszkańców może być wszczęte postępowanie procesowe, w wyniku którego będzie pan musiał zapłacić karę grzywny do 5 tys. zł, koszty postępowania sądowego, odszkodowanie dla poszkodowanych etc.
Wtedy do tego interesu dopłaci pan.

Ceny z kosmosu ,wiadomo że każdy chce zarobić,ale ludzie spójrzcie na zanrobki w tym regionie

Ceny nie z kosmosu a z życia. I ceny jak na region normalne. Zobacz jakie są w Warszawie. Zresztą dużo zmienia sytuacja z podwyżkami czynszu. Mieszkanie 50 M2 czynsz sam ponad 550 zł gdzie jest jedną osobą zameldowana, jak więcej to oczywiście w górę. Wcale się nie dziwię właścicielom że tyle biorą.

Widać, mało wiesz o życiu :) wynajmowałes kiedyś komuś mieszkanie? Wątpię, zapewne jesteś wynajmującym i za darmo byś wszystko chciał.

@Lolmen - nikt nie każe tobie wynajmować mieszkania. Jest wolny rynek, skoro znajdują się wynajmujący za takie a nie inne pieniądze to czemu właściciel ma nie zarabiać?

Wynajmuje i płacę 1200zl ze wszystkim. /

Chyba trochę kogoś poniosło, to Grajewo a nie Elk czy Białystok żeby wynajmować za taka cenę + w Grajewie mało jest mieszkań w dobrym standardzie. Oglądałem wiele mieszkań i chce mi się śmiać jak widzę ten standard za 1500+opłaty za dwa pokoje.
Osobiście płace 1200+prąd /.

Kup mieszkanie wyposaż je w agd plus meble i wynajmij za 800 zł

Mam mieszkanie do wynajęcia 50 m umeblowane na o Centrum osobom bardzo spokojnym, cena do uzgodnienia.

Ceny jak za wynajem w Warszawie ,a zarobki Grajewskie.

Nie wynajmuję i nie zamierzam. Ale najzwyczajniej wkurza mnie pazerność/chciwość niektórych właścicieli. Chcieliby zedrzeć skórę z tych, którzy jeszcze swojego kąta nie mają. Moim zdaniem wszędzie i zawsze wskazany jest umiar. Ot co.

Pani Adelo, można kupić samemu. Będzie taniej..., ale po wielu latach.

Ceny za wynajem mieszkań wynikają często z błędów właścicieli, którzy zaciągnęli kredyty na zakup tzw. mieszkań inwestycyjnych i aktualnie próbują problemy przerzucić na lokatorów.
Ceny poszybowały proporcjonalnie do rozmiaru błędów inwestycyjnych.

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.