piątek, 3 lutego 2023

Kolęda 2023

Czy w naszych parafiach Grajewa odbędzie się tradycyjna kolęda, czy jak piszą i podają e innych miastach ,,kolęda na zaproszenie " Czy już coś wiadomo ?

Jak ci się spieszy i tęsknisz za księdzem to możesz iść do księdza po kolędzie .

Jeszcze Swiat nie bylo a Ty juz o koledzie.

Tak se myślę, że zawsze to było "zaproszenie": stałem przed drzwiami, przed furtką i księdza zapraszałem.... Nie chciałem, to nie otwierałem... /

Zawsze było na zaproszenie, ksiądz sam do domu ani mieszkania nie zapuka trzeba po niego wyjść albo przed bramę domu albo przed drzwi mieszkania . Wiec nie wiem skąd takie pytanie .

Zainteresowana szukasz sensacji czy poklasku? Nie masz obowiązku przyjmować

Oj piszący i wasze komentarze, czytałam że trzeba zadzwonić, umówić wizyte kolędy wtedy ksiądz przyjdzie bo nie będzie chodził jak ludzie drzwi zamykają a wy jak zwykle swoje !

Z dzieciństwa pamiętam, że ksiądz podczas kolędy zachodził i pukał do jednej rodziny która porzuciła chrześcijaństwo (dom jednorodzinny - wcześniej przyjmowali) - wiedział jaka jest sytuacja i podejrzewał że nikt mu nie otworzy (i tak oczywiście było), ale mimo wszystko to robił (co oczywiście stanowiło bardzo dobre świadectwo nauk które głosi). Czyli z tym "zawsze" to tak nie do końca.

Młode pokolenie jest całkowicie usprawiedliwione od odejścia od kościoła za to co robi świnia rydzyk i biznes księdzowski . "sługa Boży" Ksiądz biegnie do Ciebie z posługą jak widzi w tym biznes , chowają się za Krzyżem robiąc na boku biznesy . W radiu maryja co 15 min. podają gdzie wpłacać pieniądze dla "męczennika" rydzyka , kazde swięcenie księdzowskie nie jest bezinteresowne za wszystkim stoi odpowiednia opłata albo wypi*****.. . Żal mi starszego pokolenia które było ogłupiane pseudo-wiarą za odpowiednią opłatą . Nie wszyscy księża są tacy ale zdecydowana większość , Ci którzy są prawi są uciszani celowo , buzie ich pełne brzuch az sie wylewa zza sutanny , jacy mądrzy są w końcowych mowach po mszy , nie dajcie się ogłupiać tym obłudnikom zwłaszcza starsze pokolenie , dla Boga jest bez znaczenia czy dasz na ofiarę i przyjmiesz księdza , ważne co masz w sercu i czym się kierujesz , ludzie otwórzcie oczy , Pozdrowienia

Grajewo01 - Bardzo mądre słowa - oby dotarły do jak największej liczby osób.

Dlaczego mamy stać przed drzwiami czy furtką. Najwyższy czas skończyć z tym staromodnym zwyczajem. Przecież ksiądz to nie żaden dobrodziej, a czasem wprost przeciwnie. Każdy z nas jak przychodzi do lekarza, urzędu, do sąsiada to sam puka i czeka na zaproszenie i nikt po nas nie wychodzi. Ksiądz po kolędzie też powinien postawić się w roli "petenta" korona by mu z głowy nie spadła bo w gruncie rzeczy to przecież też zwykły śmiertelnik, a nie nadczłowiek.

grajewo01 bardzo słusznie dość tej obłudy/

Grajewo01 w punkt powiedziane

Zgadzam się z Grajewo 01 To co wyprawiają księża i jak się zachowują jest zaprzeczeniem naszej wiary

Informacja dla komentujących
Redakcja portalu nie ponosi odpowiedzialności za treści publikowane w komentarzach. Zastrzegamy mozliwość opóźnienia publikacji komentarza lub jego całkowitego usunięcia.