WARMIA Grajewo - KS Michałowo 3:2 (wideo)

Trzy dni po zwycięstwie 3:2 w Suwałkach z WIGRAMI piłkarze WARMII Grajewo powtórzyli ten sam wynik w sobotnim meczu ligowym z KS Michałowo. Nasz zespół, dla którego był to już trzeci mecz w ciągu tygodnia, mocno czuł „w kościach” trudy pucharowej wygranej i zagrał słabiej, ale najważniejsze że wygrał i zdobył niezwykle cenne 3 punkty. Godne uwagi jest to, że „Wilczki” tak jak w Suwałkach, potrafiły odmienić losy meczu i ze stanu 1:2 doprowadzić do zwycięstwa 3:2.

Początek spotkania nie wróżył późniejszych kłopotów grajewian, bo choć w 8 minucie okazję dla gości zmarnował Dawid Śliwowski to trzy minuty później tzw. "centrostrzał” Macieja Polaka trafił w słupek. W 18 minucie zawodnik rywali popchnął w polu karnym Pawła Kossyka i sędzia podyktował rzut karny dla WARMII, który wykorzystał sam poszkodowany. Po utracie gola goście ruszyli do odrabiania strat i do końca pierwszej połowy zdecydowanie przeważali, stwarzając sobie kilka świetnych okazji do wyrównania. Najlepszej nie wykorzystał Kacper Szadłowski, który w 40 minucie mocnym strzałem trafił w poprzeczkę naszej bramki.

Po przerwie zespół z Michałowa nadal groźnie atakował. Już w 50 minucie Sakowicz strzałem z pola karnego pokonał Święcińskiego a siedem minut później najwyższy na boisku Dawid Śliwowski zrobił użytek ze swojego wzrostu i po dośrodkowaniu z lewej strony boiska strzałem głową pokonał naszego bramkarza. Chyba mało kto w tym momencie wierzył, że uda się nam w tym meczu zdobyć punkty. W grze grajewian widoczny był brak świeżości i nie da się ukryć, że to goście panowali na boisku. WARMIA jednak walczyła i starała się o zmianę niekorzystnego wyniku. W 62 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusz Mazurek potężnym strzałem z woleja próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale nie trafił w bramkę. Kwadrans później nasz zawodnik dopiął swego – po podaniu innego wychowanka naszej Akademii Piłkarskiej Filipa Chmielewskiego, właśnie Mazurek wyrównał na 2:2. Z przebiegu gry w tym meczu jeden punkt wydawał się być dla nas całkiem korzystny, jednak grajewianie ambitnie walczyli o wygraną i los się do nich uśmiechnął. W 85 minucie znów w roli głównej wystąpił Mazurek, który popisał się doskonałym podaniem do Łukasza Wojno a ten ze stoickim spokojem w polu karnym strzelił trzeciego i jak się okazało zwycięskiego gola dla WARMII. Końcowe minuty to ataki gości, które jednak skutecznie powstrzymywali nasi piłkarze. Końcowy gwizdek sędziego nasz zespół i jego kibice przyjęli z wyraźną ulgą.

Teraz przed WARMIĄ dwa wyjazdowe mecze. Za tydzień 22 października o 13:00 zagramy w Szczuczynie z tamtejszą WISSĄ a następnie w Szepietowie ze SPARTĄ 1951 (29.10 o godzinie 12:00).

15.10.2022 Grajewo, Stadion Miejski im. Witolda Terleckiego

WARMIA Grajewo – KS Michałowo 3:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Paweł Kossyk 19′ (rzut karny), 1:1 Kamil Sakowicz 50′, 1:2 Dawid Śliwowski 57′, 2:2 Arkadiusz Mazurek 79′, 3:2 Łukasz Wojno 85′

WARMIA: 12.Święciński –  2.Polak, 18.Edison, 29.P.Sobolewski (53′ 15.Tuzinowski), 6.Śleszyński –  11.Skalski (72′ 16.Chmielewski), 8.Kossyk, 20.Zaniewski (57′ 9.Kondratowicz), 3.Mazurek,10.Nikolaichuk (46′ 4.Mikucki) – 7.Dzierzgowski (Kpt) (66′ 17.Ł.Wojno)

REZERWA: 1.Sobolewski – 4.Mikucki, 15.Tuzinowski, 17.Ł.Wojno, 16.Chmielewski, 9.Kondratowicz, 19.Bukowski

TRENER: Paweł Sobolewski

KS: 1.Tomkiel – 24.Antonowicz (87′ 3.Bohdziel), 20.Koźlik (Kpt), 7.Małyszko, 21.Dawidowicz – 11.Szadłowski, 10.Zabrocki, 9.Sakowicz (90′ 14.Trofimczuk), 6.Korotkiewicz (87′ 19.Bieliński), 17.Roszkowski – 25.Śliwowski (76′ 8.Rogowski)

REZERWA: 12.Tomaszewski – 3.Bohdziel, 14.Trofimczuk, 2.Weremczuk, 8.Rogowski, 18.Kuźma, 19.Bieliński

TRENER: Grzegorz Szymański

Sędzia:  Jakub Kaseja (Podlaski ZPN)

Żółte kartki: P.Sobolewski, Polak (WARMIA), Koźlik, Korotkiewicz, Roszkowski (KS Michałowo)