WIGRY Suwałki - WARMIA Grajewo 2:3

Piłkarze WARMII Grajewo pokonali w środę w Suwałkach WIGRY 3:2 i awansowali do 1/8 rozgrywek o Puchar Polski. Pierwszy zespół naszego Klubu tym samym powtórzył wyczyn rezerw, które po wtorkowym zwycięstwie nad czwartoligową KRYPNIANKĄ również zanotowały pucharowy awans! Tym samym wśród 16 drużyn, które zagrają w kolejnej rundzie nasz Klub będą reprezentowały dwa zespoły i jest to pierwsze takie osiągnięcie w długiej historii WARMII.

Do meczu w Suwałkach nasz zespół podszedł z chęcią rehabilitacji za ostatnią ligową „wpadkę” w Dąbrowie Białostockiej. Trener Paweł Sobolewski miał plan na to spotkanie – od pierwszych minut zdecydował się wystawić kilku zawodników, którzy ostatnio grali nieco mniej a na ławce rezerwowych mecz zaczęło kilku podstawowych graczy. Strategia okazała się zwycięska, ale spotkanie miało emocjonujący przebieg i do samego końca trzymało w napięciu.

WIGRY zaatakowały od początku meczu, ale nasz zespół mógł zdobyć prowadzenie już w 10 minucie, gdy Dawid Skalski popisał się pięknym strzałem, który obronił Wróblewski. Pięć minut później świetnie pokazał się Kondratowicz, który przedarł się lewą stroną boiska, lecz jego uderzeniu na bramkę zabrakło mocy. Po kwadransie gry WIGRY przejęły inicjatywę i ich akcje były coraz groźniejsze. Broniliśmy się dzielnie, ale w 35 minucie Fiedorowicz wykorzystał błąd naszej defensywy i precyzyjnym strzałem tuż obok słupka pokonał Święcińskiego. Kilka minut później doskonałą okazję dla gospodarzy zmarnował Mickiewicz. Na przerwę WIGRY schodziły z boiska z jednobramkowym prowadzeniem.

Na drugą połowę trener Paweł Sobolewski posłał na boisko doświadczonych Kossyka, Wojno i Zaniewskiego. Nie od razu zadziałał efekt zmian. WIGRY wciąż atakowały i miały swoje okazje – strzał Kalinowskiego obronił Święciński a niedługo później nasz bramkarz odbił piłkę po mocnym uderzeniu Fiedorowicza, na szczęście dla nas dobijający jego strzał Mickiewicz fatalnie spudłował. Tuż po tej sytuacji wyrównaliśmy – z lewej strony boiska piłkę w pole karne wrzucił Nikolaichuk, Łukasz Wojno zgrał ją do Skalskiego a ten zdobył gola. Niedługo cieszyliśmy się remisem, bo w 55 minucie Kubrak mocnym strzałem pokonał Święcińskiego. Walczyliśmy o wyrównanie. W 66 minucie Zaniewski minimalnie chybił po dośrodkowaniu Kossyka z rzutu wolnego. Dwie minuty później Kossyk powtórzył dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry a Łukasz Wojno głową umieścił piłkę w bramce WIGIER. W 78 minucie świetne podanie z prawej strony od Łukasza Wojno otrzymał Tomasz Dzierzgowski, popisując się precyzyjnym strzałem głową, po którym piłka przelobowała bramkarza gospodarzy. Ostatni kwadrans gry to mnóstwo emocji i nerwów na boisku, które udzielały się zawodnikom. W 81 minucie groźny strzał Fiedorowicza obronił Święciński. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry niedawno pozyskany przez WIGRY, Francuz Diakhite Salouma próbował wymusić na arbitrze rzut karny dla WIGIER, ale skończyło się… na żółtej kartce dla gracza gospodarzy. WARMIA broniła się skutecznie, choć minuty doliczone przez sędziego dłużyły się niemiłosiernie. Cel został jednak osiągnięty. Końcowy gwizdek wywołał wielką radość w naszym zespole. Awans do kolejnej rundy, wywalczony na trudnym terenie ma swój smak.

Niestety, tak jak przed miesiącem po meczu ligowym tak i tym razem nie popisała się część suwalskiej widowni. Schodzący po meczu do szatni nasi piłkarze zostali obrzuceni nie tylko wyzwiskami ale też m.in. butelkami, a nawet opluci. Suwalski klub organizuje mecze na wysokim jak na ten tę klasę rozgrywkową poziomie, lecz takie zachowania części publiczności bardzo psują profesjonalny wizerunek WIGIER.

Kolejna runda okręgowego pucharu zostanie rozegrana wiosną przyszłego roku. Oprócz dwóch zespołów WARMII zagrają w niej: